"בעשר אצבעות" – 80 שנים של עשייה במושב חרות

אתר האינטרנט של מושב חרות גאה לעלות על הרשת סדרת כתבות על תושבי המושב. צוות האתר קורא לדיירי המושב ליצור קשר, להתראיין ולשתף את התושבים בעשייה הציבורית.

התנדבות

ספורט בחרות

עדו ברטוב

הילד הראשון שנולד בחרות

עדו ברטוב (גוטמן) בן לובה ושלמה ממיסדי המושב נולד בחרות בשנת 1932. למד בבית ספר המשותף בגוש תל מונד ובבית ספר החקלאי כדורי. המשיך בפקולטה לחקלאות ברחובות עד לתואר דוקטור והשתלם בנושא הזנת עופות. פירסם כמאה מאמרים ומחקרים כיהן כמנהל המחלקה לעופות בבית דגן כיום גימלאי

ילדות

צבי חרות

צבי חרות נולד במושב חרות בתאריך 19.11.1932 בן בכור לעידית וחיים דויטש. את ילדותו העביר צבי בשדות ובשבילי המושב שזה לא מכבר הוקם (ב 1930) וסיפור ילדותו של צבי שזור בסיפור שנותיו הראשות של מושב חרות.
בהמשך מתגייס צבי לצה"ל ומשרת במשך שנים ארוכות בנח"ל תוך שהוא שותף ומוביל להקמת היאחזות הנח"ל עין רידאן שלימים משנה שמה לקיבוץ המשגשג יוטבתה. צבי ממשיך לפיקוד על גדוד 150 ותחת שרביטו מוקמות היאחזויות הנח"ל בפתחת ניצנה שלימים הופכות לישובי הקבע, ובנוסף שדה בוקר ועין גדי.

במעבר חד ממונה צבי לנספח צה"ל באקוודור ולאחר שנים אחדות חוזר לארץ ומחפש דרכים להמשיך בעשייה ציבורית.

בשנת 1972 נבחר צבי לתפקיד ראש המועצה האזורית הדר השרון, תפקיד אותו הוא ממלא במשך 17 שנים עד 1989. במהלך שנותיו כראש מועצה מושבי הגוש משגשגים וצבי מוביל אין ספור פרויקטים מוניציפאליים, חקלאיים, כלכליים, וחינוכיים שחותמם משפיע על חיינו גם 20 שנים אחרי שסיים את תפקידו. בין השאר מאחד צבי את ישובי "הדר השרון" עם מושבי "השרון הצפוני" ולמועצה החדשה מוענק השם "לב השרון".