מים

מכון המים במושב חרות, בניהולו של עופר רם כולל חמש בארות, מערך צנרת מסועף ומשאבות שהותקנו בשנות ה-40/50 ומפיקות יחד כ-700 מ"ק לשעה. עקב משבר המים הקשה, בשנים האחרונות, קוצצו עד מאוד מכסות המים והמכסה הנוכחית עומדת על 1,300,000 מ"ק לשנה לשימושים החקלאיים, הפרטיים והציבוריים כאחד. חריגה ממכסה זו עלולה לגרום לסגירתן של בארות המושב על-ידי רשויות המדינה, כפי שכבר נעשה בעבר. לפיכך, עלינו לגלות אחריות מרבית (כגון השקיית גינות בלילה) ולהיות ערניים לכל תקלה או דליפה בצנרות. במקרה כזה, יש להודיע מיידית למזכירות המושב או לעופר רם. גם טפטוף קטן בצינור הינו בזבוז גדול!. בכל שאלה הקשורה לקריאת שעוני המים, השקיה וכן בשאלות הקשורות לאיכות מי השתייה ניתן לפנות לעופר. חשבון לתשלום עבור מים (לצריכה שאינה חקלאית) מגיע לבתי התושבים ומחושב לפי 2.69 ש"ח למ"ק.

מערכות מדידות המים (שעוני מים) וקריאתן מרחוק - מסופקות על ידי חברת ארד טכנולוגיות – חברה בעלת מובילות עולמית בתחום.

חלק גדול משעוני המים, לרבות השעונים בבתי המגורים, מחוברים למערכת קריאה מרחוק אשר משדרת נתונים שונים למנהל מפעל המים, באופן שוטף.

מערכת הקריאה מרחוק מאפשרת לכל צרכן ביתי אשר יתקין אפליקציה של חברת ארד – לקבל ישירות, לכתובת הדוא״ל שלו, התראות על דליפה אפשרית. אין צורך להסביר מדוע מניעת דליפות היא אינטרס חשוב. האפליקציה הינה שרות נוסף של חברת ארד טכנולוגיות.

המערכת של חברת ארד טכנולוגיות מזהה פעילות של צריכת מים (הבאה לידי ביטוי בשעון המים) הנחשדת כדליפה בשיטת אשר הוגדרו על ידי ארד טכנולוגיות - אבל יש להבין כי לא בטוח שמדובר בדליפה ועל הצרכן לבצע בדיקה בעצמו.

מפעל המים אינו אחראי לדליפות אשר מתרחשות בחצר הצרכן. מפעל המים אחראי על רשת המים עד לשעון המותקן בכניסה לחלקת המגורים. הדבר דומה לאחריות של חברת החשמל אשר אחראית על הקורה עד לכניסה לחצר הצרכן (שעון חשמל) ולא לכל מה שקורה בשטח של הצרכן.

שמה של האפליקציה של חברת ארד טכנולוגיות הוא: READ YOUR METER PRO

זו אפליקציה חינמית אשר תאפשר לכל אחד לקבל התראות בזמן אמת על דליפות. לאפליקציה יש יכולות מצוינות נוספות המאפשרות לעקוב אחרי נתוני הצריכה ולקבל מידע רב ושימושי – כולל גרפים – על צריכת המים.

במהלך התקנת התוכנה תדרשו להכניס נתונים לגבי מספר צרכן ומספר נכס. נתונים אלו יוכלו להתקבל מעופר רם או אורלי (מזכירות) על ידי פניה אליהם. המתקשים בהתקנה יוכלו לפנות לירון אפק ולקבל הדרכה במזכירות כולל סיוע בהתקנה. לאחר ההתקנה – תקבלו התראות לכתובת המייל שלכם אשר הוזנה לאפליקציה.

חברי הוועדה

נהלים